Главная | Регистрация | Вход | RSSСубота, 20.04.2024, 00:14

П О Л О Ж Е Н Н Я

про рейтинг учня спеціалізованої школи № 135

І. Загальні положення

1. Рейтингове оцінювання діяльності учнів запроваджується з метою визначення індивідуального інтегрованого результату участі учнів у життєдіяльності школи, підвищення мотивації до навчання, участі в олімпіадному, науково-дослідницькому русі, в культурно-спортивному житті класу та школи, громадської активності, створення умов для більш об’єктивного, адекватного та індивідуально спрямованого педагогічного впливу й педагогічної рефлексії.

2. Рейтинг встановлюється окремо учням 2-4, 5-8 та 9-11класів.

3. Для визначення рейтингу учня використовується рейтингова

система, яка складається з чотирьох компонентів:

o   академічного;

o   науково-дослідницького;

o   творчого;

o   морально-етичного.

4. Результати досягнень за всіма компонентами підводять чотири рази на рік: на кінець жовтня, по завершенні першого семестру, на кінець березня та на кінець навчального року. Їх вираховують у сумі рейтингових балів, яка й визначає рейтинг учня.

5. Академічний компонент обраховують як середнє арифметичне тематичних (семестрових, річних) оцінок з навчальних предметів за відповідний період.

6. Науково-дослідницький компонент визначають заступники директора відповідно до досягнутих учнями результатів у предметному олімпіадному русі, конкурсах МАН, наукових конференціях тощо.

7. Творчий компонент передбачає життєву активність учня, його плідну діяльність у громадській, художньо-естетичній та інших видах творчої діяльності. Його визначає заступник директора з виховної роботи разом із класним керівником та педагогом-організатором за відповідний внесок у підготовку та проведення кожного окремого заходу, спортивних змагань та виявлення громадської активності.

8. Морально етичний компонент враховує виконання учнем правил поведінки. За їх порушення від рейтингу учня віднімають відповідні рейтингові бали. Право віднімати рейтингові бали має класний керівник за поданням учителів-предметників та інших співробітників школи.

9. Узагальнені результати рейтингового оцінювання (рейтинг, прізвище та ім’я учнів, клас, сумарний показник рейтингу, рейтинг попереднього етапу, різниця рейтингів даного і попереднього етапів) є відкритими для загального ознайомлення. Їх оприлюднюють як на класному, так і на шкільному рівні.

10. П’яти  кращим учням кожної групи класів з найбільшим рейтингом у кінці навчального року присвоюється звання «Кращий учень спеціалізованої школи».

11. Трьом кращим учням кожного класу за результатами рейтингу щосеместрово присвоюється звання «Кращий учень класу». За рішенням батьківського комітету та адміністрації школи дані учні можуть бути нагороджені цінними подарунками.

ІІ. Правила визначення рейтингу

1. Кожному учневі на початок навчального року встановлюється рейтинг, рівний середньому балу річних оцінок за попередній клас.

2. За підсумками навчання за відповідний період кожному учневі додається середній тематичний або семестровий бал.

3. Учням, які брали участь у предметних олімпіадах, конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт МАН, спортивних змаганнях та різноманітних конкурсах за поданням керівників МО додаються бали:

Рівень етапу               Бали

Шкільний                      0,5

Районний                      1

Міський                        2

Всеукраїнський             3

Міжнародний              4

4. Учням, які посіли призові місця в олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт та інших конкурсах додаються бали:

Рівень етапу      І місце       ІІ місце      ІІІ місце

Шкільний                      3                 2                 1

Районний                      4                 3                 2

Міський                        5                 4                 3

Всеукраїнський             6                 5                 4

Міжнародний              7                 6                 5

5. За активну участь у житті класу та загальношкільних заходах згідно рішення загальних зборів класного колективу додається до рейтингу від 0,5 до 3 балів.

6. Участь учнів у органах самоврядування класу та школи та якісне виконання обов’язків підвищує рейтинг від 0,5 до 3 балів.

7. Учням знімають рейтингові бали за наступні порушення:

Назва порушення

Кількість балів (за кожний випадок)

Систематичні спізнення до школи без поважних причин

1-3

Порушення вимог навчального процесу (систематичне спізнення на уроки, ходіння по школі під час уроку, сторонні справи на уроці тощо).

Куріння на території школи.

3,0

Застосування ненормативної лексики.

Систематичні пропуски уроків без поважних причин.

Користування мобільним телефоном під час уроків.

Неодноразові порушення вимог до зовнішнього вигляду учня.

1-2

Створення конфліктної ситуації.

Рейтингова система – стимул бути кращими

З метою підвищення мотивації учнів до навчання, формування ключових компетентностей, підвищення об'єктивності оцінювання впродовж всього періоду навчання, з 2013-2014 навчального року в школі запроваджено рейтинг учнів.

Рейтингова система - це стимул, адже прагнення бути кращим відкривається не тільки через стандартні на­вчальні успіхи, але й через проектно-дослідну роботу, творчі, спортивні, художні досягнення тощо. При цьому слід наголосити, що рейтинг фіксує не тільки перемоги (призові місця, дипло­ми), але й просто участь — активну й регулярну.

Основними принципами, які покладено в основу рейтингової системи оцінювання школярів, є такі:

- рейтинг - інструмент не покарання, а заохочення й стимулювання;

- це оцінка максимально широкого спектру досягнень;

- облік позашкільних форм оцінювання, зокрема міжнародних ( дипломів, грамот тощо);

- облік навчальних результатів і досягнень.