Главная | Регистрация | Вход | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 06:42

Главная » Статьи » Про школу

Мовлення-наша визитівка!

Мовлення - один із найвагоміших критеріїв оцінювання розвитку дитини, запорука майбутньої успішності навчання в школі. Надзвичайно важливим є те, наскільки повноцінно Ваша дитина сприймає мовлення дорослих та однолітків, як точно й змістовно вона може висловити власну думку, переказати прочитане та почуте. Але не менш суттєво, як сприймають мовлення Вашої дитини дорослі діти, з якими вона спілкується. Чи є воно чітким, виразним, розбірливим, зрозумілим і приємним на слух для співрозмовників? Чи не почувається малюк під час мовлення дискомфортно?Чи не стають мовленнєві вади на перешкоді нормальному спілкуванні дитини в колективі, Чи не спричиняють негараздів  у навчанні та розладів психічного здоров'я?

Зростає Ваша дитина - збільшується її потреба у спілкуванні, її щоденне мовленнєве навантаження. Кожного малюка, починаючи ледь не з пелюшок, потрібно навчати не лише навичок особистої гігієни, але й мовленнєвої культури. Наприклад, уміння говорити тихо, або навпаки, голосно; спілкування найбільш сприятливим для себе тембром,тоном голосу, щоб запобігти перенатруженню мовленнєвих м'язів; правильного мовленнєвого дихання, стеження за інтонацією та темпом свого мовлення, щоб уникнути "ковтання" закінчень і слів; правильної постановки голосу та чіткої вимови звуків. Давно доведено, що набагато ефективніше проводити з малюками артикуляційні голосові та звуконаслідувальні ігри вдома, ніж вести щоденну клопітку корекційну роботу з подоланням негативних мовленнєвих звичок і виправлення застарілих мовленнєвих вад у старшому віці.

За допомогою зошита для логопедичних занять логопед підбере комплекс артикуляційних вправ, необхідних для індивідуальної роботи з Вашою дитиною, надасть рекомендацію щодо точності й правильності виконання чієї чи іншої вправи, а також поради батькам, як допомогти дитині робити артикуляційну гімнатиску вдома.

Тож будьте дбайливими батьками, виконуйте обов'якового завдання з дитиною. Любіть свою дитину, посміїхайтесь разом та не забувайте, що двері у нас завжди відчинені для Вас!

Логопед школи № 135

Белашова І,Б.

Категория: Про школу | Добавил: Администратор (28.03.2018)
Просмотров: 698 | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.